Апартмани ” Lara Lux “- Чањ 2021

791

Апартманите Лара Лукс се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на околу 80м од плажа . Модерно опремени, удобни и комфорни ( 1 / 2 , 1/3 , 1 /4 ) , поседувааат сопствено купатило, тераса, ТВ- кабловска со oколу 200 канали, WI-FI , фрижидер, клима, мини – кујна. Објектот поседува отворен базен со лежалки и чадори за сонце кои се вклучени во цената за гостите на објектот.Во ресторанот Lara можете да ги користите услугите на база полу пансион или полн пансион .Исхраната е во модерно опремениот ресторан Лара *** каде во пријатен амбиент ве очекува квалитетна услуга од домашна храна послужена од љубезен персонал. За моментите на опуштање со кафе и пијалок непосредно до ресторанот се наоѓа летна тераса  со мала иготека за деца.Неколку пати неделно се организираат детски претстави со омилените ликови од цртани филмови . Обезбеден е бесплатен  паркинг во гаражата на објектот.

Напомени :

 • Сместување за минимум 7 ноќи.
 • Полу пансион ( ноќевање , појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/ вечера – оброци по избор на гостинот.
 • Појадок – Шведска маса.
 • Ручек и вечера – комбинација со шведска маса – супи, чорби , салати, десерт, со избор на главното јадење од мени
 • Смените почнуваат со: Ручек ( полн пансион, појадок/ручек, ручек/вечера), Вечера (појадок/вечера),
 • Смените завршуваат со: Појадок (полн пансион, појадок/вечера, појадок/ручек), Вечера(ручек/вечера)
 • Клима, wi-fi, паркинг и базен со лежалки се вклучени во цената.
 • Туристичка такса се плаќа директно на рецепција (по лице на ден)
 • Деца до 12год. 0,5€ ; од 12 до 18 год. 1€ , возрасни 1,50€
 • Достапно е креветче за бебе (со претходна најава )- бесплатно
 • Влегување во собите во 12:00ч, напуштање на собите до 09:00ч.

Попусти :

 • Деца до 2,99 год. БЕСПЛАТНО, во кревет со родители без храна
 • Деца од 3-10 години без легло плаќаат 50 % од цената.
 • Деца од 3-12 години на посебно легло плаќаат 70 % од цената.
 • Деца до 12 години со еден возрасен во студио 1/2 плаќа 80 % од цената.