Бунгалови ” Sarti ” – Сарти

1425

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница. И покрај тоа што Сарти е навистина мало место, истото е полно со многу хотели и апартмани за сместување. Во негова близина, на само (околу) 500м. се наоѓа манастирот Xenofontos изграден 1867 год. Од Сарти се организираат еднодневни посети, крстарења до планината Атос.

 Приземје

Капацитет: 12 соби од 18 во целиот објект
Оддалечност од море: прва линија на море
Структура:
Трокреветни студија на приземје, три единечни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, тв, интернет, клима.
Четворокреветни студија со четири единечни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет,  тераса, тв, интернет, клима.
Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.
Бунгаловите “Sarti Beach” се  сместени во првиот ред на плажата кон крајот на Сарти. Објектот има базен и кафе-бар. Сместувањето е во бунгалови, на приземје. Собите се со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

 

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се дадени во денари и евра, плаќање исклучиво во денари
 • Вонсезонските цени се по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вкучен автобуски прево

Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.

 • Сезонските цени се за наем на цело студио/ апартман, 9 ноќевања
 • Термините во табелите се денови на започнување и завршување на аранжманот
 • Тргнување од Скопје во 03.00 часот, состанок на групата во 02.30 часот, за оние кои користат организиран автобуски превоз, истиот чини:
  • Возрасни 2.170мкд. (35 евра)
  • Деца до 12 години 1.550мкд. (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Максимум дозволено, сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата