Вила ” Алое ” – Скала Потамиа 2018

396

Вилата се наоѓа на околу 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студијата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Трокреветните студиа имаат 3 стандардни лега а четирикреветните имаат 4 стандардни легла. Сите студиа имаат големи тераси и се свртени кон море. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.
ОБЈЕКТОТ Е РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). Гостите имаат на располагање базен како и можност за доплата за полупансион на лице место.

Напомена:

-Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
-Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
-За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
-Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
-За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
-Во сите апартмани има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
-Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
-Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на истите е до 09 часот локално време
-Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 мкд

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Aвтобуски превоз: Скопје –Велес – Тасос – Велес- Скопје

• возрасни: 50 €
• деца од 2 до 12 години: 35 €
• деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)