Вила ” Аngelos ” – Kалитеа 2018

2441

Вила АНГЕЛОС 

Локација:Во центарот на Калитеа, 350м. од плажа.

Сместување: четирикреветнии двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост:ЧетирикреветенАПП– комплетно опремена одделна кујна, две спални соби со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП– два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.

Двокреветното студио– два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања,

мал фрижидер и без опремена кујна.Клима уред    вклучен во цената.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*), вклучуваат наем на АПП или студио и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во  1/4 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15 € по лице.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НААПАРТМАН ИЛИ СТУДИО (9)превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35  € за возрасни , 25  € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно.

НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во студиата/апартамните е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите/студиата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената воапартамните/студиата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1 € = 62,оо ден.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).