Вила „Богоевиќ“ – Суто Море 2021

800

                               ВИЛА БОГОЕВИЌ – Суто Море

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( колона 1 од табелата ). На третиот кат собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер ( колона 2 од табелата). Kористење на клима уредот е вклучен во цената 

                          –10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

 

Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полни пансиони со вклучен превоз).

 • Прво дете   до 12 год. плаќа 50 % од цената на аранжманот.
 • Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС ( доплата за превоз 40 евра ).
 • Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС ( доплата за превоз 20 евра ).
 • Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.).
 • Попуст за трето возрасно лица и дете над 12год – 20% попуст

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 • попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •  Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •  За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.