Вила ” Мario “- Ксамил 2021

358

Вила “Mario” се наоѓа на помалку од 100м  или околу 2-3 мин пеш до плажа во централниот дел на Ксамил и на околу 70м од Тирана Банк. Вилата е со одличен квалитет на сместување и високо ниво на хигена и има 9.4 оцена од 10 на booking.com. Располага со студија и апартмани со 1 и 2 спални соби за 4 лица. Студијата се наоѓаат на II и III кат и се состојат од две единечни легла или брачен и две легла на кат (едно над друго), комплетно опрема кујна, купатило и тераса.  Апартманите со 1 спална се наоѓаат на I и II кат, опремени со: балкон, комплетно опремена кујна со фрижидер, ТВ, купатило. Распоредот на легла е две легла или кревет на спуштање во кујната и брачен кревет во спалната. Климата и ТВ се во спалната соба. Дуплекс апартманот со 2 спални се наоѓа на приземје во дворот на вилата и се состои од 2 одделни спални соби (лево и десно), (едната соба со брачен кревет, другата соба со 2 оделни легла). Климата, ТВ и кујната се наоѓаат во едната спална соба. Голем фрижидер во ходникот и купатило во средина, помеѓу 2-те спални соби. На сите балкони во вилата има тенда за сонце. Клима и   интернет – БЕСПЛАТНИ. Во дворот на вилата има паркинг и скара за корисење на гостите. Ви посакуваме пријатен престој.

                                       EARLY BOOKING – Лето 2021

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

НАПОМЕНА

– Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.

– Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.

– Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.

– Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање.

– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.

– Се патува според протокол за патување. НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само сo лична карта или пасош.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Автобуски превоз Ксамил  – ден претходно од термините во табелата 

Куманово -22:00ч (кај рафинерија Окта автопат )

Скопје –    22:30ч (паркинг пред Хотел Вип наспроти саем )

Штип –      21: 30ч (паркинг пред нова пошта )

Велес –      21:45ч (бензиска Макпетрол кружен тек )

Тетово –    23:15 ч (бензиска Макпетрол на влезот )

Охрид –    01:15 ч (пред аеродром Св.Апостол Павле)

Струга –    01:30 ч (бензиска Макпетрол на влез )

Поаѓање од Ксамил  -14:20 ч пред вилата или на околу 50метри под вилата

–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.