Вила ” Aна ” – Ксамил 2021

1190

Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонсо море со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море, а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања.
Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови.

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Располога со 1/3, 1/4 и 1/5 студиа и апартмани. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресоторан. На 400м оддлаченост се наоѓа познатата плажа Бора бора.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
10% попуст до 20.03 со целосна уплата во готово

Во цената е вклучено :

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима

Во цената не е вкчучено :

 • Доплата за превоз 55 евра/ за деца (2-11.99  год.) 45 евра
 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса

Напомени :

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
 • Во апартманите има пешкири
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник
 • Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска.