Вила ” Akis ” – Олимпик Бич 2018

1860

ВилаAkis се наоѓа на самата пешачка улица во Олимпик Бич,на само 20m од плажа.Вилата располага со 1/2+1студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед. Секоестудио/апартман е комплетно опремен со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), купатило,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со страничен поглед на море/плажа,клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, гардеробер, сушара... На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартманите се на I и II кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона. Во склоп на вилата се наоѓа пицерија“Perche no”.

 

 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то и 6-то лице во Апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • –  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • –  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

–  Доплата за туристичка такса – околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)