Вила ” Akti ” – Велика 2018

760

Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија оддалечена околу 50км од Лариса се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода,продавници,таверни.Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците..Многупати наградувавана со  сино знаме плажата  Велика, е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано, со многу таверни, супермаркети, кафе барови .Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата.На плажата  во Велика се  организираат натпревари во одбојка на плажа .Во потокот Платанија во близина на  Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кој се откриени со  археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по   патека Меливија-Велика, е уникатно искуство.

Вилата Aкти  се наоѓа во местото Сотирица,идеално лоцирано,на главна улица и е на прва линија околу 30 метри од плажа .Вилата раполага со простран двор со убава градиана ,со зидана скара која е на располагање на гостите,игралиште и паркинг.
Опис:Сместувачките капацитети во нашата понуда се наоѓаат на први спрат и сите располагаат со едно француско легло ,еден стандарден и еден помошен кревет.Секое студио има потполно опремена кујна ,купатило /wc.TV, Wi-Fi internet,комарници и тераса со директен поглед на море.Во дворот има гарнитура за седење, со чадори за сонце ,како и мала кафeтерија.

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 5 евра.

За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

 – Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цена на превоз на релација Куманово – Скопје- Кавадарци – ВЕЛИКА – Куманово  изнесува:

  • возрасни: 40
  • деца од 2 до 12 години: 30
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)