Вила ” Ana ” – Неа Флогита 2018

4200

Флогита е популарен туристички центар, особено во текот на летото, познат по своите песочни плажи, околу еден километар долги со поплочено шеталиште кое е популарно во вечерните часови. Морето е особено топло. Морското дно е плитко, кое резултира со популарноста на морските спортови. По должината на морето постојат многу таверни, продавници, слаткари, кафулиња и ноќни клубови.

Вила Ана се наоѓа на 20 метри оддалеченост од плажа во Неа Флогита. Располага со трокреветни студија опремени со кујна, бања, балкон, ТВ и клима (вклучена во цената).

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

          * Цените одбележани со * се однесуваат по лице на ден + задолжителен автобуски превоз

    УСЛОВИ 

 • За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур
 • За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
 • При сместување во апартманите 1/3+1 и 1/4+1 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур
 • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 •   Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

 • од Скопје во 05:30 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
 • од Куманово во 05:30 ч. (Макпетрол, автопат)
 • Од Кочани во 05:00 ч. (паркинг пред Судот)
 • Од Штип во 05:30 ч. (нова пошта)
 • Од Велес во 06:15 ч. (бензинка пумпа- мотел Македонија)
 • Поаѓање од Неа Флогита во 15:00 ч.