Вила ” Аndonis “- Неа Врасна 2021

1792

Вила Андонис – Неа Врасна

Неа Врасна се наоѓа помеѓу Ставрос и Аспровалта , во прекрасен залив со песочна плажа долга 5 километри и истото претставува идеално место за одмор за целото семејство.

Вила Андонис  се наоѓа на 70 метри од прекрасната песочна плажа во центарот на  Неа Врасна. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студија на приземје и прв кат . Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата  е вклучена во цената .

 НАПОМЕНА

 • – Цените означени со * се дадени по лице за 6 или 7 ноќи со вклучен превоз , 3,4  лице  плаќа само  35 €
 • – Цените без звездичка означуваат наем на студио    за 9 ноќи без превоз
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: / Скопје / / Велес / Неготино  / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20 m од вилата.
 • –  Т.А. Весна Турс не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во  објектот.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За аранжманите за 6, 7 ноќи  (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување – информации во агенцијата
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute  или Happy Day понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
 • Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа  во агенцијата .