Вила ” Anesi “- Велика 2018

706

ВИЛА АНЕСИ-  ЛОКАЦИЈА: Вилата  се наоѓа во местото Сотирица,идеално лоцирано,на главна улица и е на прва линија околу 30 метри од плажа .Вилата раполага со простран двор со убава градина ,со  скара која е на располагање на гостите и сопствен паркинг.
Опис:Сместувачките капацитети во нашата понуда се наоѓаат на приземје и прв спрат и сите располагаат со едeн француски ,еден стандарден и еден помошен кревет.Секое студио има потполно опремена кујна ,купатило /wc.TV, Wi-Fi internet,комарници и тераса со директен поглед на море.

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 5 евра.

За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

 – Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цена на превоз на релација Куманово – Скопје- Кавадарци – ВЕЛИКА – Куманово  изнесува:

  • возрасни: 40
  • деца од 2 до 12 години: 30
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)