Вила ” Angeliki ” – Пефкохори 2020

636

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори 

  • Локација: Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.
  • Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
  • Опрема: АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

ПРВАТА СМЕНА Е СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!   ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН (7,9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини: 35 € за возрасни ,

25 € за деца од 2 до 12 години,

Деца до 2 години бесплатно не користи седиште во автобус

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор.Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време .

Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира.

Заджолжителна доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

– Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;

– Сместувањето во студијата и апартманите е е во 14:00 (по локално време);

– Напуштање на студијата и апартманите е во 09:00 (по локално време);

– Секоја направена штета се плаќа на лице место;

– За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;

Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.

– За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

– Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

– Задолжително патничко осигурување.

– Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ВЕСНА ТУРС