Вила ” Angeliki ” – Пефкохори 2018

2638

 Вила Ангелики – Локација:  се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување: трокреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема:АПП – дневна соба со два стандардни кревети, комплетно опремена кујна, одделна спална соба,со два или три единечни кревета, бања, ТВ и две тераси.

 Студио – три единечни кревета,опремена кујна,ТВ,бања и две тераси.

 Клима уред:Доплата на лице место 3€ од ден.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*),вклучуваат наем на студио или АПП и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3студио, 1/4 и 1/5 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15€ по лице.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН (9)превозот се доплаќа.

Превозот чини: 35€ за возрасни ,25€ за деца од 2 до 12 години,Деца до 2 години бесплатно

НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во студиата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студиата и партманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во студиата и апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.
  •  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).