Вила ” Angelos ” – Калитеа 2020

524

                                  Вила Ангелос- Калитеа

Локација: Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.
Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.
Опременост: Четирикреветен АПП – комплетно опремeна одделна кујна, две спални соби со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.
Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.
Двокреветна соба – два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања, мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ  СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ  СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ! ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

 • Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст
 • Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.
 • СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени за наем на апартман (7,9) , превозот се доплаќа.
 • Превозот чини: 35 € за возрасни ,
 • 25 € за деца од 2 до 12 години,
 • Деца до 2 години бесплатно
 • Тргнување од Скопје: 06:00ч. на Дрводекор. Враќање од Халкидики во00 ч. локал. време
 • Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
 • НАПОМЕНА:
 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно
 • дете до 4,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.
 • Важат општите услови за патувањe на Т.А. BЕСНА ТУРС