Вила ” Brothers “- Неа Потидеа 2020

928

Вила BROTHERS –Неа Потидеа 

Локација:           60 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на Неа  Потидеа.
Сместување:    Трикреветни,четирикреветни апартмани и дуплекси (две одвоени спални).
Опремa:             Опремена  кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI  и клима уред  вклучен во цената.

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

 

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во апартманите е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.