Вила ” Brothers ” – Неа Потидеа 2018

5586

Вила BROTHERS – НЕА ПОТИДЕА

Локација:        60 м.оддалеченост  од плажа  во централниот дел на Неа  Потидеа.
Сместување:  Апартмани  со четири  и три кревета  (француски кревет и два единечни  кревета).
Опремa:          Опремена  кујна , ТВ, бања, тераса.
Клима уред:   Користењето  на клима уредот е бесплатнo.

 ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*) , вклучуваат наем на апп и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во  1/4 и 1/3 апп  е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15еур по лице.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН (8,9) превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 еур за возрасни , 25 еур за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 07:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1еур = 62,00 ден.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).