Вила ” Bushati “- Ксамил 2020

370

                                             ВИЛА БУШАТИ – КСАМИЛ 2020

 Опис:Вилата е одалечена на 60 метри од плажа. Во вилата има студија на приземје, 1, 2 и 3 спрат. На секој спрат има по  4 студија од кој две се со директен поглед на море , а две немаат поглед море . На секој спрат две студија се 1/3 (брачен и единечен), а две 1/3 + еден помошен лежај, освен на приземје каде двете студија се 1/4 ( брачен плус два оделни кревети).Секое студио има сопствена тераса плус една заедничка на секој спрат. Секое студио има сопствено купатило и кујна.

Вилата поседува сопствен паркинг за гостите, скара во дворот и клупи за седење за преубав одмор. Во вилата има WI-FI ( со рутери на секој спрат) вклучено во цената, КЛИМА вклучена во цената, комплет опремена кујна, СМАРТ ТВ (за youtube, интернет…). За било какви забелешки гостите слободно  можат да се обратат кај газдите кои им се постојано на располагање.

 Вилата Бушати е реновирана пред две години.  Има дво креветни, тро креветни, тро креветни со помошен лежај(фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети (се наоѓаат на високо приземје и цената им е иста како и 1/3+1 студиата). Од плажа е оддалечена 50 метри.

Вилата поседува и сопствен  агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање.(4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

 Координати: 39.766595, 19.998031

 

Цените во табелата се дадени ПО СТУДИО ЗА НАЕМ   7 ноќи – 8  дена, без превоз

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ:

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 35€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

 

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер

00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ.