Вила ” Camellia “- Валона 2021

225

Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 2€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Ви посакуваме пријатен престој.

                                          EARLY BOOKING – Лето 2021 
 10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21
                        можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

 

НАПОМЕНА

– Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.

– Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.

– Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.

– Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање.

– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.

– Се патува според протокол за патување. НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само сo лична карта или пасош.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата
– Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош.

Време на поаѓање за Валона :
01:00h Штип (Нова пошта стадионот )
01:30h Куманово ( Рафинерија ОКТА автопат)
02:00h Скопје (Паркинг пред Хотел Вип наспроти саем)
02:45h Тетово (Бензиска  Макпетрол на влез)
04:45h Охрид (Аеродром Св.Апостол Павле
05.00h Струга (Бензиска Макпетрол на излез )

Поаѓање од Валона – 15:00часот(кај вилата или околу 50 метри)

–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.