Вила ” Dimitra “- Калитеа 2020

463

                                 ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА 

 • Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена  е во прекрасна околина опкружена со борови дрва  и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

ВИЛА ДИМИТРА се наоѓа во близина на центарот на Калитеа одалечена од плажа на околу 10 минути пешачење, 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште исто така близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Оваа вила располага со трокреветнии четворокреветни.(опремени со кујна, wc, клима, Телевизор и тераса)    

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.
Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Калитеа чини :

        – Возрасни 35 евра од Скопје.
        – Деца од 2 до 7 години 25 евра од Скопје.
       – Деца до 2 години бесплатно – не користи седиште.
Останати услови и попусти :
          – За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7 % попуст.
          – Попустите не можат да се комбинираат. На промо цените не следува попуст.
         – Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години.
          – Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување. 

* НА ПРОМО ЦЕНИТЕ НЕМА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ !!!

 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евто=62 денари).
 •   При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга.
 • При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување.
 •   Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.
 • Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.
 • НАПОМЕНА
 •  Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови,
 • Организаторот не  гарантира превоз до самиот објект на сместување,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.