Вила “Ekskluziv “- Суто Море 2021

688

                                 ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ – Суто Море

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети .Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), Тв, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

                          – 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

 

 • Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полни пансиони, појадок, ручек и вечера со вклучен превоз)
 •  Прво дете   до 12 год. плаќа 50 %од цената на аранжманот
 •  Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС(доплата за превоз 40 евра)не користи кревет 
 •  Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
  Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС(доплата за превоз 20 евра)
  Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра
 •  Попуст за трето возрасно лица и дете над 12год – 20% попуст
  Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место
  Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.)
 • Поаѓање за Црна Гора :
  Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
 •  Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 •  Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус,
 • одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • – Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.