Вила ” Golden Bay ” – Пефкохори 2018

2317

 Вила Golden Bay – Локација:30м.од плажа,помеѓу Ханиоти иПефкохори, во луксузна населба на 1км пред Пефкохори.

Сместување:комфорни и убаво уредени 1/4 апп на ниско приземје и први кат.

Опременост: ТВ, опремена кујна,тераса, клима (вклучена во цената) и сопствена бања. Користењето належалките покрај базенот не е вклучено во цената,истото се добива со нарачка на пијалок.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*),вклучуваат наем на студио и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во 1/4 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15€ по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ ПО СТУДИО (9)превозот се доплаќа.

Превозот чини: 35€ за возрасни ,25€ за деца од 2 до 12 години,Деца до 2 години бесплатно

 НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на АПП е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената воАПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).