Вила “Grebi” – Полихроно 2020

301

                                 Вила GREBI – Полихроно

Вила GREBIсе наоѓа на околу 80 м. од плажа во центарот на Полихроно. Располага со трокреветни студија со кревет на извлекување.Собите располагаат со кујна опремена со основен прибор за готвење и јадење, купатила, ТВ, и клима чие користење е бесплатно. Покрај вилата има место за паркинг на 2 возила. Вилата има WI-FI.

НАПОМЕНИ:   

 • * Цените СО * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  
 • * За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • * Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.
 • * Во студио, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместува БЕСПЛАТНО, и плаќа само за превоз (доколку користи).
 • * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).
 • * Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
 • * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.
 • * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:

 • * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.
 • * ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.
 • * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

 • * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање наавтобусот според локалните сообраќајни услови.

 • * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

 • * 35 € возрасни
 • * 25 € деца од 2 – 12 години
 • * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)