Вила ” IDI “- Валона 2021

342

Вила „IDI“ се наоѓа на околу 80-90м од градската песочна плажа на Валона и на почетокот на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели. Вилата располага со 1/3 студиа на II и III кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi и клима (бесплатно). Локацијата на вилата се наоѓа на брдо со убав поглед на плажа и море каде по удолница патот води до плажа и шеталиштето. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни.  Ви посакуваме пријатен престој.

EARLY BOOKING – Лето 2021

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

 

                        можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

НАПОМЕНА

– Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.

– Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.

– Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 10:00 часот.

– Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање.

– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м под вилата на булеварот до плажа.

– Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата
– Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош.

Време на поаѓање за Валона :
01:00h Штип (Нова пошта стадионот )
01:30h Куманово ( Рафинерија ОКТА автопат)
02:00h Скопје (Паркинг пред Хотел Вип наспроти саем)
02:45h Тетово (Бензиска  Макпетрол на влез)
04:45h Охрид (Аеродром Св.Апостол Павле)
05.00h Струга (Бензиска Макпетрол на излез )

Поѓање од Валона -15:00 часот( на 50 метри под вилата на булеварот до плажа )

–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.