Вила ” Ivanko ” – Суто Море 2018

1217

Туристичка населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор. Сместувањето е во центарот на градот на само 150м од плажа и ги нуди следниве капацитети

ВИЛА   ИВАНКО располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба е опремена со клима, тоалет и фрижидер. Користењето на клима уредот е вклучен во цена.

 

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полни пансиони со вклучен превоз).

– Прво дете   до 13.99 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.

– Второ  дете до 13.99 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

*Цените се изразени во евра за уплата во денарка противредност 1 евро=62 мкд

Доплата за туристичка такса – околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);