Вила ” Kalias ” – Неа Потидеа 2018

1177

Локација:      40м.оддалеченост од плажа  во централниот дел на Неа  Потидеа.
Сместување:  Шесткреветен апартман  во ниско приземје.(две спални со брачен кревет и во кујна кауч на спуштање).
Опремa:   Опремена  кујна , ТВ, бања, тераса. Нема интернет и клима уред

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за предсезона вклучуваат наем на АПП и превоз по лице.

Сместувањето за трето,четврто,петто и шесто лице во  1/6АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15еур по лице.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПП (8, 9 ноќи)превозот се доплаќа.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Превозот чини: 35 еур за возрасни ,25 еур за деца од 2 до 12 години,Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 07:00ч.Наавтобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира.

НАПОМЕНА:

  • Воапартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената воапартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1еур = 62,00 ден.