Вила ” Korfu Fitnes Luks – Неа Флогита 2020

484

Вила KORFU FITNES LUKS 

 Вила Корфу Фитнес Лукс е лоцирана на влезот на Неа Флогита, и на околу 700 м. од плажата. Располага со 1/5 дуплекс , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi -(вклучена во цената)

Цени за термини по типови простории и услуги

Услови под кои важи аранжманот

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (Трето , четврто ,петои лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
o    За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
o    За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
o    Деца до 2 години бесплатно, без седиште
·         За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
·         Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
·         Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
·         Т.А.ВЕСНА ТУРС  не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
·         Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
·         Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во  самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на Т.А.ВЕСНА ТУРС