Вила ” La Mirage “- Паралија 2020

1300

                                      Вила LA MIRAGE- Паралија 

 

Вила „ LA MIRAGE “ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С +  ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје , и 1 спрат.

                    БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО  ЛИЦЕ ВО СТУДИO               

 УСЛУГИ:

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
 • Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител. Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

 • Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
 • За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
 • Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • Доплата за клима 5 € од ден
 • Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)

деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
 • Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период 26 Мај 15 и 22 Септември
 • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност
 • ВАЖНА НАПОМЕНА. Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени ( доколку истите се отворени и отклушени а настане недај боже некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат )
 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд
 •  Автобуски превоз – поаѓања од Македонија          

 

Поаѓање од Час Локација
Куманово 03:30 Бензинска Макпетрол
Скопје 04:15 Паркинг пред Х.“ВИП“
 Велес 05:00 Бенз.Мак Оил
 Кавадарци 05:30 Бул.кај Гранична Полиц.
Неготино 05:45 Бенз.Макпетрол
Удово 06:30 Бенз.Макпетрол
Граница 07:00  

 

Поаѓања од Грција

Поаѓање од Час/локално Локација
Неи Пори 15:00 Вила Елвира
Паралиа 16:00  Ла Мираж