Вила ” Laki ” – Будва

1374

Вила “Laki” се наоѓа во централниот дел на Будва на улица Мајнски пут на која што се наоѓаат повеќе хотели, ресторани, супермаркиети и на околу 300м од Словенска плажа. Вилата располага е со прекрасно уреден голем двор. Двокреветни соби на I и II кат опремени со сопствено купатило, балкон, фрижидер, гардеробер.. трокреветните соби се со еден брачен и единечен кревет, опремени со сопствено купатило, балкон, кујна, клима (вклучена во цената), Wi-Fi интернет и клима – БЕСПЛАТНО.

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз;

–  Термините во табелата се датите на поаѓање од Македонија. Сместувањето е наредниот ден;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  Дете до 6 год – БЕСПЛАТНО сместување, доплата само за превоз 25€;
–  Дете од 6 до 10 год -10% попуст од цената на возрасен;

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  3-то лице плаќа, полн износ и се сместува на 3-то редовно легло;

–  Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;

–  За патување со сопствен превоз -10€ од цената;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од хотел Виногради и на околу 200м од вила Лаки;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

– Туристичка такса 1€ од ноќевање /задолжителна/се плаќа на лице место;

–  Патничко осигурување- 250мкд

Превоз  – Црна Гора

Секоја НЕДЕЛА од 11.06 до 03.09.2017(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Бечичи / Будва)

40€ за возрасни / 30€ за деца до 10 год. / повратна

30€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. / еден правец