Вила ” Landi ” – Ксамил

905

Ксамил е мало крајбрежно селце во јужна Албанија, спротивно од северниот крај каде што се наоѓа грчкиот остров Крф.Еден од најфрекфентните дестинации од крајбрежните ресорти, лоциран јужно од Саранда на патот Бутринт. Најголема атракција во Ксамил се рестораните кои се наоѓаат на самите плажи кои во изобилие нудат свежа морска храна. Плажите во Ксамил се мали но се неверојтно чисти бидејќи морските струи кружат околу соседниот Канал на островот Крф. Крабрежјето на прекрасниот Ксамил нуди оргнизирана прошетка со брод до островот Крф.

Вила Ланди

Вилата се наоѓа на убава позиција, во непосредна близина од плажата БораБора, од едната страна и до малите плажи од другата страна, со убав поглед кон плажите, убаво среден двор во сенка за одмор и дружба. Студијата и апартманите се опремени со комплетно опремена кујна, тоалет, Тв, Wi-Fi, клима и тераса.

ПРЕВОЗ: Скопје – Ксамил – Скопје

45 € – еден правец ; 60 € – повратна