Вила ” Lida “- Саранда 2021

289

Вила “Lida” се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и   интернет – БЕСПЛАТНИ, балкони со страничен поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата.   Ви посакуваме пријатен престој.

 

                                          EARLY BOOKING – Лето 2021

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

 

НАПОМЕНА

– Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.

– Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.

– Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.

– Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање.

– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител.

– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.

– Се патува според протокол за патување. НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само с лична карта или пасош.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Автобуски превоз Саранда – ден претходно од термините во табелата 

Куманово -22:00ч (кај рафинерија Окта автопат )

Скопје –    22:30ч (паркинг пред Хотел Вип наспроти саем )

Штип –      21: 30ч (паркинг пред нова пошта )

Велес –      21:45ч (бензиска Макпетрол кружен тек )

Тетово –    23:15 ч (бензиска Макпетрол на влезот )

Охрид –    01:15 ч (пред аеродром Св.Апостол Павле)

Струга –    01:30 ч (бензиска Макпетрол на влез )

Поаѓање од Саранда -15:00 ч пред вилата или на околу 50метри под вилата

–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.