Вила “Magda” – Полихроно 2020

633

                                      Вила МАГДА “Б” Полихроно

 • Вила Магда. Модерно опремените апартмани се лоцирани во непосредна близина на плажата во Полихроно, на околу 200м оддалеченост. Вилата располагасо 4 апартмани распоредени на високо приземје и прв кат. Апартманите се со 2 одвоенисоби, воедната има брачен кревет, а во другата соба има софа на извлекување за максимум 2 лица, мини кујна опремена со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно) и Wi-Fi интернет (бесплатно). Паркирање на возилата е овозможено на самата улица пред влезот на вилата. На 50м од вилата има маркет, а централниот дел на Полихроно со бројни содржини е на 300м оддалеченост.

Локација/ Кординати: 014652, 23.530243

 • Цените се изразени во евра, за улата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Цени за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;
 • Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важи EARLY BOOKING попустот

НАПОМЕНИ:

 • – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • – Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
 • – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
 • – Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • – Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • – Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • – Доплата за превоз: 35€ завозрасни / 25€ задецадо 12 год. Децадо 2 год. – бесплатно (безседиште);
 • – Доплата за патничко осигурување