Вила “Magda 2” – Пефкохори 2020

466

                        Вила „MAGDA 2“ – Пефкохори

Вила Магда 2 е сместена на шеталиштето во централниот дел на Пефкохори, во третиот ред на куќи од морето на околу 40 метри од плажа.Вилата располага со четворокреветни апартмани – дуплекси. Секој апартман има претсобје од кое се влегува во две одвоени спални соби со по два кревети, секоја соба има кујна која е целосно опремена и wc, телевизор,клима и своја тераса, (апартманите се околу 40м2 + тераса). Во близина на вилата има маркет,пекара,месара,продавници за овошје и зеленчук,ресторани пицерии и сл.

НАПОМЕНИ:   

 • * Цените СО * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  
 • * За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • * Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.
 • * Во студио, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместуваБЕСПЛАТНО, и плаќа само за превоз (доколку користи).
 • * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).
 • * Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
 • * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.
 • * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:

 • * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.
 • * ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.
 • * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

 • * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање наавтобусот според локалните сообраќајни услови.

 • * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.
 • * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

 • * 35 € возрасни
 • * 25 € деца од 2 – 12 години
 • * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)