Вила ” Makis ” – Лефкада

618

Лефкада (грчки: Λευκάδα) или Лефкос е остров во Јонското Море, еден од најголемите што ѝ припаѓаат на Грција. Островот е поврзан со копното со автопат и висечки мост, а е најпознат во светот по прекрасните плажи од кои застанува здивот.
Лефкада е прилично голем остров. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Главниот град на островот, а воедно и административен центар на целата област е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот, на точката каде што јонскиот остров се поврзува со копнениот дел од Грција и на приближно 20 минути возење со автомобил од националниот аеродром Актион.

Куќата “Makis” е лоцирана долж брегот на плажата во Василики не подалеку од 40 метри. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред и тераса.

Напомени и услови:

  • Цените во табелите се дадени во евра, за наем на студио / апартман за 7 или 9 ноќевања со сопствен превоз

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

Доколку патниците користат организиран превоз , тргнувањето е ден порано , состанок на групата е во 23.00ч на паркингот  спроти хотел Холидеј Ин, тргнување во 23.30ч.

 

  • Користење  автобуски превоз по лице( со сместување)
    • Возрасни 3100мкд. (50 евра)
    • Деца до 12 години 2170мкд. (35 евра)
  • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата