Вила ” Molos ” – Фурка 2018

1687
Вила МОЛОС се наоѓа на самиот влез  во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 200 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартман и 1/4 дуплекс апартмани, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно. Во внатрешниот двор постои паркинг за гости, а самата вила не е на главната улица.

  ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИСЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ   И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*),вклучуваат наем на АПП и превоз по лице.
Сместувањето за трето и четврто лице во  1/4 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.
Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15еур по лице.
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПП (9)превозот се доплаќа.
Превозот чини: 35 еур за возрасни ,25 еур за деца од 2 до 12 години,Деца до 2 години бесплатно

НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената воапартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1еур = 62,00 ден.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).