Вила ” Nemo ” – Полихроно 2018

2853

Вила – Студија Немо – Локација:На сама плажа,400м.од центарот на Полихроно,  4.5км од Ханиоти.
Сместување: Студиа со два и три кревета.
Опремa:Опремена кујна , ТВ, бања, тераса. Вилата поседува и бар на плажа.
Клима уред: Користењето на клима уредот е бесплатнo.

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИСЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*),вклучуваат наем на студио и превоз по лице.

Сместувањето за трето  лице во 1/3  студио е БЕСПЛАТНО,  плаќа  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15€ по лице.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМНА СТУДИО (9)превозот се доплаќа.

Превозот чини: 35€ за возрасни ,25€ за деца од 2 до 12 години,Деца до 2 години бесплатно

 НАПОМЕНА:

  • Сместувањето во студиата е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студиата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во студиата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,00 ден.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).