Вила “Nikiti Bay” – Никити 2020

963

                                       Вила НИКИТИ БЕЈ “А” Никити

 • Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел од 2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.
 • Локација/ Координати: 40.222406, 23.660917

 • – Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • – Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
 • – За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
 • – Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
 • – Πрвата и последните две смени се ПРОМО и не важи EARLY BOOKING попустот

НАПОМЕНИ:

 • – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • – Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
 • – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
 • – Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • – Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • – Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
 • *** Чекирањето на гостите е во Хотелот Торонеос на рецепција, оттаму се добиваат клучевите од собите за во Вила Никити Беј.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • – Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • – Доплата за патничко осигурување – 198мкд / 794мкд за лица над 65 год.
 • ГОСТИТЕ СЕ ЧЕКИРААТ ВО ХОТЕЛОТ ТОРОНЕОС НА РЕЦЕПЦИЈА, ТАМУ ГИ ДОБИВААТ И КЛУЧЕВИТЕ ОД СОБИТЕ ВО ВИЛА НИКИТИ БЕЈ