Вила ” Palma “- Бечичи 2021

997

                                     ВИЛА ПАЛМА – Бечичи

БЕЧИЧИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва. Вила Палма  се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.

Вилата располага со 1/2 и 1/3 соби како и  1/3 и 1/4 студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима, тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

                       

 

 Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 пoлу пансиони со вклучен превоз).

 •  Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.
 •  Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
 • Попуст за трето возрасно лица и дете над 12год – 20% попуст
 • Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )
 • Ако сака храна за истата се доплаќа 50евра.
 •  Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 •  Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
 •  Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 •  Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •  За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.