Вила ” Penny ” – Ханиоти 2018

1279

ВИЛА PENNY

Се наоѓа во новиот дел на летувалиштето, на патниот правец кој води кон Пефкохори, оддалечена околу 300м од плажа и 500м од центарот на Ханиоти. Воилата располага со рецепција, базен со лежалки и чадори (не е дозволено носење на свои пијалоци и храна), бар пред базенот, голем двор со изобилство од медитеранско зеленило, детско игралиште, скара и паркинг. Во нејзина непосредна близина се наоѓаат голем број на хотели, таверни, кафичи, маркети, продавници, како и автобуска станица. Поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и апартмани кои се опремени со кујна, купатило, тераса, клима уред (со доплата),Wi-Fi и сеф (со доплата).

Попусти и Доплати :

Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);

– За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
•           Цените вез * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
-Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години
•           За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
•           Трето лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
•           Трето и четврот (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
•        Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
•           Kористењето на клима уредот се доплаќа 4 евра на ден;
•       Користењето на сеф се доплаќа 1 евро на ден;
•           Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 7,99 години;
•       Работни часови на базенот 9:00 до 19:00 часот;
•      За користење на базенот потребно е да се нарача пијалок од барот;
•           Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)