Вила ” Skaut “- Суто Море 2021

1143

                                        ВИЛА СКАУТ – Сутоморе

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети: ВИЛА   СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима , тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

                         – 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

 

 • * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ
 •    (9 полни пансиони со вклучен превоз).
 • – Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ 50%од цената на аранжманот.
 • – Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС(доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
  Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
 • – Попуст за трето возрасно лица и дете над 12год – 20% попуст
 • За користење на ¼ апп во Вила Скаут  или ¼ соба во Вила Скаут 1 мора да платат 3 полни суми.
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС(доплата за превоз 20 евра).
  * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
  * Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
  * Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  * Цените се изразени во евра за уплата во денарска  противвредност  ( 1 евро = 62ден.).
 • Поаѓање за Црна Гора :
 • Скопје – Дрво Декор во 05:00 часот
  -Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
  -Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.