Вила ” Sunrice “и ” Vasilis “- Скијатос 2020

520

 “SUNRISE ” и ” VASILIS ” – СКИЈАТОС

Куќа „Санрајс“ е лоцирана на извонредна позиција во центарот на магичниот Скијатос, студијата кои се наоѓаат на првиот и на вториот кат имаат поглед кон морето. Опремени се со постар мебел, мала кујна, сопствени целосно реновирани тоалети пред летото 2017 година, интернет (во заедничката просторија) и клима која се доплаќа во објектот 5 евра на ден. Околу куќата се сите случувања, забави, активности како и маркети, таверни, бутици.

Куќа „Василис“ е лоцирана во исклучително мирен и убав дел на околу 500 метри од пристаништето. Има убав двор. Студијата и апартманите кои се во приземјето и на првиот кат се со комплетно опремени кујни, ТВ, сопствен тоалет, интернет вклучен во цената и клима која се доплаќа во објектот 5 евра на ден

Куќи  „Санрајс“(Sunrise)  „Василис“(Vasilis) – град Скијатос 

Термин на тргнување од Скопје Број на ноќевања Цена по лице во 1/2 студио Доплата за 3 и 4 лице во студио Доплата за 3 и 4 лице во апартман Доплата за 3 и 4 лице во дуплекс апп.
1 јуни 10 159 79 89 99
11 јуни 9 179 89 99 109
20 јуни 9 199 99 109 119
29 јуни 9 229 105 115 125
8 јули 9 279 109 119 135
17 јули 9 319 125 135 155
26 јули 9 319 155 175 195
4 август 9 319 155 175 195
13 август 9 319 155 175 195
22 август 9 259 115 125 145
31 август 9 199 99 109 119
9 септември 9 159 89 99 109
18 септември 12 139 79 89 99

 

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот)

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се по лице за пакет аранжман од 9, 10 или 12 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје – Волос (пристаниште) -Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите
 • Трето и четврто лице доплаќаат во студио/апартман или дуплекс апартман според ценовникот  во табелата
 • Дете од 2-6 год,бесплатно сместување, плаќа само превоз 4.030мкд. (65 евра), деца од 6-12 години добиваат 15% попуст на цените од табелата за 3то и 4то лице
 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) за возрасни или деца
 • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “ Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден
 • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос  до Скијатос и обратно, агенцијата го задржува правото на промена на програмата
 • Автобуски превоз без аранжман по лице
  • Возрасни 6.820мкд. (110 евра)
  • Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите.
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Aгенцијата  го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на агенцијата.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Весна Турс.

Слики Вила SUNRISE

Слики Вила VASILIS

Aпартмани Vasilis