Вила ” Tasia ” – Велика 2018

981

Вилата се наоѓа во местото Велика,одлично е позиционирана,близу главната улица одалечена е оклолу 60 метри од плажа.

Опис :Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на приземје и први спрат.Секое студио е модерно опремено,располага со едено француско легло и еден стандарден кревет со извлекуванје за дополнително легло со комплетно опремена кујна,купатило/wc,тераси,комарници,сушари .TV,WI-FI .клима уред на доплата 3 евра дневно.

Вилата има убав двор со овоштарник скара и паркинг.

Агенцијата не гарантира за брзината за интернетот и не сноси одговорнос во случај на технички проблеми од грчките оператори.

Услови под кои важи аранжманот

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 3 евра.

За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

 

Цена на превоз на релација Куманово -Скопје – Кавадарци -Велика – Македонија изнесува:

  • возрасни:40
  • деца од 2 до 12 години: 30