Вила ” Vukmanovic ” – Будва

844

Будва е најатрактивното место на јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1и 2…, а најголема атракција претставува Стариот град кој го каректиризираат тесни улични. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св. Никола кој е најголем во овој дел на Јадранот, а до него се стигнува со брод-такси.

Вила Вукманович се наоѓа на 300м од Словенска плажа, односно 100м од поштата во Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/4 студија, еднособен апартман 1/4+1 и двособен апартман 1/6 апартман. Секоја соба има сопствено купатило, телевизoр, комплетно опремена кујна и клима.

Напомена :

Цените се изразени во евра и се однесуваат на наем на студио за 9 ноќевања

  • Доплата за превоз

– возрасни 40 евра

-деца до 7 години 20 евра

  • Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба
  • Во студио/апп.дозволено е сместување  лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евро = 62 ден.)

Поаѓање од Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

Поаѓање од Будва  – 15,00часот

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.