Вила“ Efi ” – Паралиа 2018

2501

Вила“Efi лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа, на  наоколу 70m од црквата. Располагасоследнатаструктуранастудија: 1/2 (2 редовни легла), 1/3 (3 редовни легла); 1/3+1 (3 редовни и фотељанарасклопување). Секоестудио е комплетноопременосо: кујна (сокомплетенприборзаонолкулицапремабројналегла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (тушкабина, фен), балкон (масичкасостолчиња) клима, ТВ, гардеробер (закачалки и сушара). Некоиодстдијатаимаатпогледконморе.ВилатарасполагасоЛИФТ и интернеткојимгонудибесплатнонасвоитегости.

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • –  Early booking попустот не е пресметан во ценовникот и истиот не важи за промотивниот термин!!
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за клима 5€ од ден (на рецепција);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
 • Доплата за туристичка такса – околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);