Комплекс ” Koloseu “- Драч 2020

574

                                Комплекс   Кoloseu – Голем – Драч

Kомплекс  Koloseu  се наоѓа во населбата Голем на 6 км од Драч – Албанија – во мирна населба наменета за мирен и ралаксирачки одмор.Располага со 1/2 , 1/3 , 1/4 и 2/2 студиа и апп. Апартманите се (две соби едно купатило )опремени со клима, фрижидер и сместувањето е за минимум 4 лица . Собите се 1/2 , 1/3 опремени со клима и фрижидер .Климата е вклучена во цената . Ресторанот е во близаина на комплексот Исхраната е  на база шведска маса (самопослужување ) – појадок и вечера

Цените се дадени за 7 полу пансиони (појадок  и вечера ) со вклучен превоз

ЈУНИ / СЕПТЕМВРИ 

Цена – 140 евра (8680 денари)  по лице во 1/2 , 1/3 и 1/4

ЈУЛИ / АВГУСТ

Цена – 150 евра (9300 денари ) по лице во 1/3 , 1/4 и 2/2 апп

Цена – 165 евра (10230 денари ) по лице во 1/2

 1. Деца до 3 години – гратис
 2. Едно дете од 3-12 години плаќа  70% од цената
 3. Две деца од 3-12 години плаќаат 50 % од цената

Во цената е вклучено :

 • 7 полу пансиони (појадок и вечера ) на база самопослужување
 • автобуски превоз од и до наведената релација
 • турситичка такса 1 евро од ден
 • водство на пат

За патување со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра 

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување
 • Станична услуга – Скопје – 50 денари по лице
 • Лежалки на плажа – 1 евро на ден по лице

Термини за поаѓање :

 • Kуманово –  04:00 часот
 • Скопје – 05:00 часот
 • Тетово – 06:00 часот
 • Попатно земање патници од Гостивар , Кичево и Струга

Термини :

Јуни –  01.06-08.06 / 08.06 – 15.06 / 15.06-22.06/ 22.06- 29.06/

Јули -29.06-06.07/06.07-13.07/13.07-20.07/20.07-27.07/27.07-03.08/

Август –  03.08-10.08 /10.08-17.08 /17.08-24.08/24.08-31.08/

Септември –  31.08-07.09/07.09-14.09/