Копаоник – Зима 2021

165

  

Копаоник, познат и како „Покрив на Србија“, е најголемиот планински венец во Србија и број еден зимска туристичка дестинација.

Во својот највисок дел, Копаоник е како куќа со рамен покрив и овој дел се нарекува Равни Копаоник.

На подрачјето на Равен Копаоник на надморска височина од околу 1780 м се наоѓа неговиот туристички центар.. Копаоник е планина за забава на снег, со одлични услови за скијачи, но и за оние кои сакаат спа уживање.

Копаоник има скијачки центар со над 55 км алпинистички патеки и 18 км нордиско скијање. Ски центарот има скијачки падини погодни за почетници и искусни скијачи. Највисокиот врв на Копаоник е Панчишев, на надморска височина од 2017 м.

               ХОТЕЛИ ЈУНИОР / ТРАГ / КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

 Програма на патување: 

1 Ден Скопје- Копаоник
Состанок на групата во 06:00часот на паркингот спроти Холидеј Ин. Патувањето е преку граничен пртемин Табановце со пауза за одмор царисни формалности. Пристигнување во Копаоник во предпладневните часови и сместување во избраниот хотел. Индивидуални активности. Вечера. Ноќевање

2 Ден Копаоник

Појадок. Индивидуални активности, скијање и забава што ги нуди најубавиот туристички центар на Балканот. Вечера. Ноќевање.

3 Ден Kопаоник – Скопје

Појадок. Индивидуални активности. Во 16:00часот заминување за Македонија, пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 2 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

 

 Термини      ХОТЕЛ ЈУНИОР ВИЛА ТРАГ АПАРТМАНИ

КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

 05 – 07.02   89 евра 119 евра 119 евра
12 – 14.02 89 евра 119 евра 125 евра
19 – 21.02 89 евра 119 евра 105 евра
26 – 28.02 89 евра 119 евра 105 евра

 

Хотел Јуниор  – Брзече

Цената вклучува:

Сместување во хотел на база полупансион појадок и вечера шведска маса
хотелско осигурување, надворешен паркинг, Wi –FI, ски гардеробер, анимација за деца

Цената не е вклучува:

туристичка такса: возрасни 0.86 евра / деца од 07-15 год. 0.43 евра по лице по ден

Доплати:

прво дете од 0-6.99 год со двајца возрасни – Гратис на заедничко легло
второ дете од 0-6.99 год. плаќа 12 евра

Вила Траг
Пакетот вклучува полупансион (појадок и вечера)
Паркинг пред вилата
WI-FI
Трансфер до ски центарот (распоред на рецепција)
Пакетот не вклучува:
туристичка такса 1 евро по лице на ден за возрасни / за деца од 07-14.99 0.5 евра на ден
 
НАПОМЕНИ:
Деца од 0-5.99 год Гратис
Деца од 5-11.99 год 50% попуст со двајца возрасни
3то и 4то возрасно лице во апартман 50% попуст, 4то и 5то возрасно лице во комфор апп 50% попуст,
5то и 6то возрасно лице во дуплекс апп 50% попуст

Хотел Краљеви Чардаци 


Пакетот вкучува сместување во студиа и 1/4, 1/5, и 1/6 апартмани надвор од главната зграда.
Услугата е на база полупансион (појадок и вечера)
За користење на SPA цетарот има 15% попуст
Туристичка такса и осигурување не се вклучени во цена

Услови за деца:

Деца од 02-12 години плаќаат:
За период 05-07.02 34 евра по ноќевање
За период 12-14.02 36.5 евра по ноќевање
За период 19-22.02 и 26-28.02 25.5 евра по ноќевање

Напомена: За патување во Република Србија не е потребен PCR тест за Covid-19