Ханиоти – 1 МАЈ

296

 ХАНИОТИ (хотел CALYPSO 3*)

автобус  29.04 – 01.05 / 2 ноќи со појадок и вклучен превоз

Програм на патување:


1ден/29.04 (сабота) Штип/Куманово/Скопје/Велес – (Солун) – Ханиоти
Време на поаѓање по Градови: Скопје пред “Вип” хотел, наспроти Скопски саем во 05:00 часот. Штип во 05:15 пред Стадионот. Куманово во 04:15 на бензиска Макпетрол (автопат). Велес 05:45 бензиска Макоил (мотел Македонија). Неготино 06:15 бензиска макпетрол (автопат). Излез од Државата на г.п.Богородица. Попатна посета на Cosmos Mediteranen со можност за шопинг. Во попладневните часови сместување во хотелот  Calypso 3* во центарот на Ханиоти..  Ноќевање.

 

2ден/30.04 (недела)   Ханиоти
Појадок. Слободен ден за одмор, плажа или индивидуални активности.

 

3ден/01.05 (понеделник)  Ханиоти – Mакедонија
Појадок. Поаѓање од Ханиоти во 15:00 часот по МК врме / 16:00 по ГР времке. Кратка пауза во Free Shop. Пристигнување во вечерните часови.

Цена по лице за 2 BB со превоз  4.300 мкд

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • 2 ноќи со појадок во хотелCalypso 3* Ханиоти;
  • Автобуски превоз на наведената релација;
  • Лежалки и чадор покрај базенот;
  • Попатна посета на Cosomos
  • Придружник на патувањето.

 

Попусти и доплати:

  • Деца до 2 год – Бесплатно. Од 2 до 12год, 45€;
  • За патување со сопствен превоз -10€ од цената;
  • Доплата за само превоз:35€ за возрасни / 25€ за деца 02-12год;
  • Патничко осигурување – 150мкд по лице.