Хотели Кушадаси – Лето 2020

987

 

Хотел Ayma 4*

Хотелот се наоѓа на  150 м од  плажата Ladies Beach и на 3км од  центарот на Кушадаси.

Хотелот располага со ресторан , 2 бара ,отворен базен со дел за деца,сауна,амам, фитнес центар.Секоја соба располага со тв,клима,мини бар и балкон.

Во цената е вклучено 10 ноќевања со појадок и вечера (HB), клима и превоз.

  • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
  • Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2020- 31.08.2020
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.

Хотел Ogerim

Се наоѓа на само 600м од најпознатата плажа Ladies Beach . Хотелот има 25 соби, целосно опремени со тоалет, туш, фен и балкон. Во склоп на рецепција има сеф  и надворешен базен кои што се на располагање на гостите.

Во цената е вклучено 10, ноќевања со појадок (BB), клима и превоз.

  • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
  • Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2020- 31.08.2020

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.

Хотел Blue Sea

Хотел Blue Sea ***+ е лоциран на 2 мин. пешачење од најпознатата плажа Ladies Beach и на  3км одалеченост од центарот на Кушадаси. Хотелот располага со вкупно 50 соби, ресторан, ресторан на покривот, лоби бар, сеф на рецепција, wi-fi, градина, паркинг. Секоја соба располага со клима, сопствена бања, балкон, мини бар, ТВ, и Wi-Fi.

Во цената е вклучено 10   ноќевања со појадок и вечера  (HB) , клима и превоз.

  • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
  • Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2020- 31.08.2020
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.

Хотел Оzка

Се наоѓа на околу 500 м од центарот на градот и на околу 500 м од градската плажа. Хотелот располага со вкупно 62 соби, базен, отворен ресторан покрај базенот, лоби бар, сеф на рецепција. Секоја соба располага со клима, сопствена бања, фен, балкон, тв.

  • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
  • Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2020- 31.08.2020

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.