Хотел Арена Тетекс 3* – Попова Шапка

86

                           Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3*

Попова Шапка како туристички центар е познат по планинскиот туризам. Поседува 11 ски-лифтови во должина од 11.000 метри, со капацитет од 8000 скијачи на час и должина на патеката од околу 20 км. Ски патеките се погодни за сите нивоа на скијање, од почетници до професионалци.

Попова Шапка нуди разновидни активности во текот на целата година и претставува рајско засолниште за лубителите на природата и планинските спортови.

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани. Со оглед на ограничениот капацитет на гости овозможува домашен и топол ампиент
Сите соби се со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Хотелот има нов спа центар со базен, џакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

Цени валидни од 21.12.2020-31.03.2021

Тип на услуга Цена
Полупансион 2.360  ден.

 

Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и вклучува :

  • Ноќевање со појадок,  вечера
  • Користење на базен и СПА Центар
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)