Хотел „Бабовиќ“ – Чањ 2021

918

                                         Хотел Бабовиќ – Чањ

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.
На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен) и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот,          Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

                              – 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

 

 • * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ(9 полу пансиони со вклучен превоз)
  – Прво дете до 12 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.
  – Второ дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС(доплата за превоз 20 евра ).
 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • – попуст за трето возрасно лица и дете над 12год – 20% попуст
 • * Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
  * Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  * Користењето на климата е вклучено во цена
  Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.).
 • Поаѓање за Црна Гора:
  Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.